Розумне зростання громади в українському просторі

Дата: 28.02.2017 09:25

247 днів (7 місяців) з моменту об’єднання нашої громади, а ми вже маємо вагомі зрушення та досягнення. Наша громада була відібрана до участі у програмі «DOBRE» в рамках якої представники громади беруть участь у різноманітних заходах направлених на покращення якості життя громади. Досягнуто чималих результатів, а з ними з’явилось чимало викликів. Громада отримала нові повноваження і ресурси, а з ними – нові можливості. Оскільки метою реформи місцевого самоврядування є не тільки делегування повноважень на місця, а й зростання якості рівня життя мешканців та надання послуг на базовому рівні, що може бути досягнуто за умови зростання економіки ОТГ.

Представники нашої громади відвідали організовану Конференцію «Від утворення об’єднаних територіальних громад – до розумного зростання» 24 лютого в Українському домі, де брали участь у розгляді низки питань, що стосуються зростання спроможності та ресурсного потенціалу ОТГ завдяки спільній діяльності органів місцевого самоврядування, активних громадян та представників бізнесу.  Одним із завдань заходу –  український бізнес  знайшов нових партнерів і ринки збуту, а ОТГ – нові технології та можливості українського бізнесу.

У ході Конференції відбулось:

• підведення підсумків впровадження Інститутом громадянського суспільства та партнерами проектів «Підтримка розвитку об’єднаних територіальних громад у Хмельницькій області» (за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» (DESPRO), Офісу Ради Європи, Шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні», фонду «Відродження», проекту ЄС «Підтримка регіонального розвитку в Україні») та «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні» (за підтримки ЄС);
  • презентацію об’єднаними територіальними громадами у вигляді виставкових промо-точок або банерів для висвітлення свого інвестиційного потенціалу і пропозицій (потужностей) своєї місцевої економіки, а також наявних історій успіху;
  • презентацію підприємствами різних галузей, що стосуються життєзабезпечення громад (будівництво, водопостачання, освітлення, спорту);
  • публічне обговорення питань, що стосуються:
  1. інституційної спроможності стратегічно планувати місцевий економічний розвиток;
  2. залучення бізнесу до розвитку ОТГ;
  3. гармонізації законодавства у сферах освіти, охорони здоров’я, захисту навколишнього середовища;
  4. ефективності міжнародної донорської допомоги;
  5. вироблення подальшого бачення впровадження реформи на основі пропозицій учасників заходу.

Пленарні засідання будли присвячені тенденціям, які сформувались щодо становлення ОТГ та їхніх можливостей для розумного зростання в нових умовах. «Розумне зростання», новий для України термін, який сьогодні означає провідну тенденцію до розвитку міст, муніципалітетів та регіонів у Європейському Союзі і увібрав в себе найновіші підходи до зростання, що базуються на розумній спеціалізації, розумному просторовому плануванні та ощадливому використанні ресурсів.

Конференція має стати стартом нового формату відносин ОТГ із підприємництвом та поставити на порядок денний реформи нові завдання – забезпечення розумного зростання на всьому українському просторі.