Чаплинський район, Херсонська область

СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ГРОМАДИ АСКАНІЯ-НОВА

Затверджену  Стратегію розвитку громади на 2017-2025 роки можна переглянути за посиланням.

Стратегія розвитку об’єднаної громади Асканія-Нова на 2017-2025 була розроблена в рамках програми Децентралізація приносить кращі результати та ефективність (DOBRE). Цей документ слід трактувати як головну програму розвитку громади, котра визначає пріоритети та напрямки розвитку. Діяльність у визначених напрямках повинна здійснюватися із широким залученням різних партнерів – публічних, комерційних, соціальних.

Стратегія розвитку об’єднаної громади Асканія-Нова на 2017-2025 рр. гармонізована з пріоритетами й цілями аналогічних документів вищого територіального (регіонального та національного) рівня, а саме – Стратегії розвитку Херсонської області на період до 2020 року та Стратегії сталого розвитку "Україна-2020".У документі робиться наголос на сталий розвиток громади, який передбачає інтеграцію екологічної, економічної та соціально-культурної складових.

Стратегічне бачення – це майбутній бажаний стан громади, до якого вона прагне, реалізовуючи заплановану діяльність. Бачення виступає чинником, що об’єднує, як на етапі планування, так і впровадження стратегії. Досягнення стану, описаного в баченні, – це найбільш віддалена мета, до якої ми прямуємо, досягаючи чергових цілей.

БАЧЕННЯ „АСКАНІЯ-НОВА 2025”

У 2025 році громада Асканія-Нова є привітною і приємною для проживання, науки, праці, розміщення і розвитку економічної діяльності та проведення вільного часу територією.

Вдалося реалізувати ключові для забезпечення комфорту мешканцям та гостям і туристам інфраструктурні інвестиції, зокрема модернізація і розвиток мережі доріг, інфраструктури охорони природного середовища та соціальної інфраструктури.

Місцева економіка зростає, диверсифікується і підвищую рівень свої інноваційності, базуючись насамперед на місцевих ресурсах та підприємливості та креативності мешканців.

Культурні, природні та краєвидові переваги громади постійно охороняються та розвиваються при одночасному їх ефективному і раціональному використанні. Вони є важливими чинниками соціального розвитку та поштовхом для розвитку місцевого підприємництва. Завдяки зацікавленню мешканців та збільшенню напливу туристів, збільшується кількісно та змістовно пропозиція проведення вільного часу. Для цього використовуються місцеві ресурси, зокрема потенціал Біосферного заповідника "Асканія-Нова". Постійно розвивається ринок готельних та туристичних послуг, послуг громадського харчування, даючи органу місцевого самоврядування та місцевій громаді реальну користь – додаткові доходи в сфері послуг та виробництва, а також нові місця праці.

Якомога більше робіт громада реалізує, використовуючи територіальне співробітництво (місцеве і міжмуніципальне), що забезпечує сталий і тривалий розвиток, впливає на ріст її конкурентоздатності та зміцнення бренду й іміджу території, унікальної та привабливої для життя, праці та відпочинку.